مورد علاقه 0

وکیل چک و سفته

وکیل سفته

وکیل سفته :قانون تجارت ایران ارزش و اهمیت ویژه ای برای اسناد تجاری قائل شده و امتیازات ویژه ای را هم برای اسناد تجاری درنظر گرفته از جمله : توقیف اموال بدهکار از همان ابتدای ثبت دادخواست و بدون نیازبه شروع رسیدگی دعوا، که ازجمله اسناد تجاری ، سفته می باشد.

سفته سندی است که به موجب آن امضاء کننده متعهد می‌شود تا مبلغی را در موعد معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد او بپردازد. سفته علاوه بر امضاء یا مهر متعهد باید مشخص کننده مبلغ تعهد شده، گیرنده وجه، و تاریخ نیز باشد.

نداشتن اطلاعات جامع و کامل دراین زمینه می تواند برای شما مشکلاتی را بوجود بیاورد که موجب برگشت خوردن چک یا عدم وصول آن شود و حقتان از بین برود. برای حفظ حقوق خود می توانید از یک وکیل پایه یک دادگستری متخصص مشاوره بگیرید.

در این راستا یک وکیل پایه یک دادگستری با داشتن تخصص در زمینه‌ی اسناد تجاری به خصوص سفته میتواند برای وصول وجه سفته بسیار تاثیرگذار باشد چرا که وکیل تجاری با اطلاع کامل از قانون تجارت و قوانین حاکم بر اسناد تجاری مسیر را برایتان هموارتر و سهل تر خواهد نمود.

موسسه حقوقی رای مثبت با کادری از وکلای پایه یک خبره و با تجربه و چندین وکیل تجاری و وکلای اسناد تجاری به خصوص وکیل متخصص سفته که امروزه بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و با پیشینه‌ای درخشان در ارائه مشاوره‌های موثر حقوقی و انجام موفقیت آمیز پرونده‌های متعدد…درخدمت شما عزیزان می‌باشد.

در طی گذشت سالیان طولانی اسناد تجاری همیشه مورد استفاده تجار و مردم بوده و هرچند اشکال و قوانین آن در گذر زمان تغییرات فراوانی داشته اما تا به امروز نیز عموم مردم و بالاخص تجار و کسبه همچنان از این اسناد برای امور مالی و تجاری خویش استفاده می نمایند.

وکیل چک و سفته

وکیل چک و سفته

اسناد تجاری شامل چک،سفته و برات می شود که در گذشته برات بیشتر مورد استفاده تجار قرار می گرفت اما در سال های بعد جایگاه خود را از دست داده و کمتر مورد توجه و استفاده قرار می گیرد و در مقابل چک به صورت چشمگیری مورد اقبال تجار و عموم مردم برای رفع حوائج تجاری و مالی قرار گرفته است.قانون چک در طی سالهای متمادی با تغییراتی مواجه شده که در آخرین اصلاحات آن به تاریخ ۱۳/۸/۱۳۹۷ می توان تغییرات و تاسیسات شگرفی نسبت به قوانین قبل از آن دید و رویکرد پیشگیرانه قانونگذار در آن مشهود می باشد.

چک امروزه و در کشور ما مهمترین سند تجاری و البته پرکاربرترین آن نیز می باشد.

مطابق ماده ۳۱۰ قانون تجارت :((چک نوشته ای است که به موجب آن صادر کننده وجوهی را که نزد محال علیه دارد،کلا یا بعضا مسترد و یا به دیگری واگذار می نماید.))

همچنین مطابق ماده ۱ قانون صدور چک،چک به انواعی تقسیم می گردد که می توان به چک عادی،چک تایید شده،چک تضمین شده یا رمزدار اشاره نمود که هر کدام تعریفی جداگانه دارندو مشمول قواعدی مجزا هستند

وکیل متخصص چک و سفته

با توجه به گسترش روابط اقتصادی و مبادلات تجاری و به تبع آن استفاده روزافزون از چک به عنوان یک سند تجاری و وسیله پرداخت در کنار محاسن آن معایب فراوانی را می توان بر آن بار کرد.

از معایب استفاده از چک همانا سهولت ارائه دسته چک به اشخاص در سال های گذشته بدون ارزیابی صحیح و منطقی وضعیت اقتصادی و تجاری فرد متقاضی بود که موجب آن می گشت که افرادی که صلاحیت کافی برای استفاده از این سند تجاری را ندارند به سهولت به آن دسترسی داشته و باعث مشکلات عدیده برای خود و دیگران و اقتصاد کشور به وجود آورد.حجم چک های برگشت خورده در سال های اخیر موید همین نظر است.در این راستا و در صورت تشکیل پرونده حقوقی در مورد چک نقش یک وکیل متخصص خود را نمایان می سازد.

دعوای چک بر خلاف ظاهر ساده ای که دارد در بعضی از موارد با پیچیدگی و مواردی مواجه می شود که طرح دعوا و ارائه راهکار حقوقی برای آن را بسیار دشوار تخصصی می نماید.یک وکیل متخصص حوزه اسناد تجاری بالاخص چک باید با این پیچیدگی ها آشنایی داشته و با توجه به اینکه اشخاص متعددی  به عنوان ضامن یا ظهرنویس نقش دارند و رعایت مواعد طرح دعوا در مورد این اشخاص بسیار مهم است،تجربه و تبحر وکیل چک وسفته در این موارد و رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار حائز اهمیت می باشد.

موسسه حقوقی وکلای رای مثبت با همکاری وکلای پایه یک دادگستری متخصص یا وکیل حقوقی در حوزه اسناد تجاری و مخصوصا دعاوی چک و سفته، موفق به نتیجه رساندن بسیاری از دعاوی چک وسفته گشته است و در همین راستا کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است.

 

و به همين علت نيازمندي به وكلاي متخصص كه در زمينه ي تجاري فعاليت داشته باشند بيشتر احساس ميشود، و شديداً  توصيه ميشود كه در امور تجاري به هيچ عنوان بدون وكيل تجاری وارد نشويد و از ابتدا كه در صدد انعقاد يك قرارداد هستيد از همراهي يك وكيل متخصص در حوزه ي  اسناد تجاری مانند چک صیادی از وکیل چک و سفته  از وکیل سفته و قراردادهاي تجاري و یا مطالبه وجه التزام  از وکیل مطالبه وجه التزام  بهره بگيريد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکلای متخصص موسسه حقوقی وکلای رای مثبت با شماره 02178351 تماس گیرید