وکیل ملکی

وکیل ملکی : تخصص و خدمات حقوقی در املاک

دعاوی ملکی اصولاً زیر مجموعه‌ای از دعاوی حقوقی می‌باشد. در مواجه شدن با دعاوی ملکی می‌بایست به دنبال وکیل متخصص در دعاوی حقوقی که تمرکز کاری خود را دعاوی ملکی قرارداده باشید البته گاهاً برخی از دعاوی املاک جنبه کیفری هم ممکن است داشته باشد مانند دعوای تصرف عدوانی. لذا توصیه می‌گردد در مواجهه با دعاوی ملکی بدوا بررسی گردد که آیا دعوی مربوطه از زمره دعاوی حقوقی می‌باشد و یا کیفری و پس از آن به دنبال وکیل ملکی حسب مورد متخصص دردعاوی حقوقی و یا کیفری باشید.
تخصص اصلی وکیل ملکی قبول وکالت و مشاوره تخصصی در دعاوی ملکی و همچنین تنظیم انواع قراردادهای ملکی می‌باشد.

وکیل ملکی
فهرست مطالب وکیل ملکی
وکیل ملکی رای مثبت

وکیل ملکی کیست و چه وظایفی دارد ؟

وکیل ملکی وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد که تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی خود را در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در گرایش حقوق خصوصی گذرانده باشد و تمرکز کاری خود را تنظیم قراردادهای ملکی و یا قبول وکالت و یا ارائه مشاوره تخصصی در حوزه املاک قرار داده و از پذیرش سایر دعاوی اعم از حقوقی و یا کیفری امتناع می‌نماید. از مهمترین خصوصیات وکیل ملکی تسلط وی بر فنون دفاع در امور حقوقی و همچنین آگاهی و اشراف کامل بر قوانین حقوقی و آرای وحدت رویه و نظریات مشورتی قوه قضاییه در امور املاک می‌باشد.
وکیل ملکی
صرفه جویی در وقت وکیل ملکی

وقت و هزینه به‌صرفه‌

همراه بودن با وکلای ملکی رای مثبت در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید.

کاهش ریسک با وکیل ملکی

کاهش ریسک

وکلای ملکی رای مثبت میتوانند در کاهش ریسک معاملات ملکی به شما کمک کنند

 
دفاع از حقوق شما با وکیل ملکی

دفاع از حقوق شما

در جریان پرونده های حقوقی شما بخصوص دعاوی ملکی می توانیم از شما دفاع کنیم

تنظیم قرارداد وکیل ملکی

تنظیم قرار داد ملکی

وکلای ملکی رای مثبت شما را در تنظیم قرارداد ملکی همراه شما خواهند بود

مزایای استفاده از وکیل ملکی در معاملات املاک

مهمترین مزیت استفاده از وکیل متخصص ملکی در معاملات حوزه املاک این است که ریسک معاملات با پیش بینی و تنظیم یک قرارداد جامع و کامل توسط وکیل ملکی به حداقل می‌رسد . همچنین وکیل ملکی قبل از تنظیم یک قرارداد جامع می‌بایست نسبت به اخذ استعلامات مختلف از مراجع ذی صلاح اقدام نماید از جمله این استعلامات می‌توان مراجعه به اداره ثبت ، شهرداری ، مسکن و شهرسازی ، اداره اوقاف و اداره دارایی نام برد. منظور از مراجعه به سازمان‌ها و ارگان‌های مزبور این است که موضوع مورد معامله ریشه یا معارض و یا مشکلاتی این چنینی نداشته باشد. زیرا که وجود مشکلات این چنینی موجبات تضییع حقوق موکل وصرف هزینه‌های هنگفت را در پی خواهد داشت لذا حضور وکیل متخصص ملکی در معاملات املاک موضوعی مهم و اجتناب ناپذیر می‌باشد و می‌تواند ریسک معاملات را به حداقل و از تضییع حقوق معامله کنندگان جلوگیری نماید.از مهمترین خصوصیات وکیل ملکی تسلط وی بر فنون دفاع در امور حقوقی و همچنین آگاهی و اشراف کامل بر قوانین حقوقی و آرای وحدت رویه و نظریات مشورتی قوه قضاییه در امور املاک می‌باشد.
وکیل ملکی متخصص احسان سهرابی کاشانی

تماس با وکیل ملکی رای مثبت

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی فرم زیر را تکمیل نمایید
وکلای مجرب موسسه حقوقی رای مثبت در اولین
فرصت با شما عزیزان در تماس خواهند بود
هزینه وکیل ملکی

هزینه وکیل ملکی چقدر است ؟

اصولاً حق الزحمه وکیل با توافق با موکل تعیین می‌گردد در برخی مواقع حسب مورد با توجه به موضوع و حساسیت و منطقه جغرافیایی موضوع مورد وکالت حق الزحمه وکیل مبلغی مشخص و مقطوع پیش بینی می‌گردد و در برخی مواقع حق الزحمه وکیل با توافق طرفین درصدی از ارزش ریالی موضوع مورد وکالت تعیین می‌گردد .

 

عوامل موثر بر هزینه‌های وکیل ملکی

از عوامل موثر بر هزینه‌های اعلامی وکیل ملکی می‌توان به منطقه جغرافیایی، موضوع مورد وکالت ، نوع دعوا و پیچیدگی‌های فنی پرونده و غیره اشاره نمود.

نمونه پرونده‌های موفق وکیل ملکی

از مهمترین خدمات تخصصی موسسه حقوقی وکلای رای مثبت قبول وکالت و ارائه مشاوره‌های تخصصی و تنظیم قراردادهای ملکی توسط وکلای پایه یک دادگستری می‌باشد. مدیرعامل موسسه حقوقی وکلای رای مثبت آقای احسان سهرابی کاشانی وکیل پایه یک دادگستری بالغ بر ۱۵ سال به صورت تخصصی در دعاوی حقوقی و ملکی فعالیت دارد آقای احسان سهرابی کاشانی فارغ التحصیل رشته حقوق خصوصی بوده و از بهترین وکلای ملکی تهران می‌باشد در موسسه حقوقی وکلای رای مثبت دعاوی به صورت تخصصی و گروهی به وکلا ارجاع می‌گردد. موسسه حقوقی وکلای رای مثبت قبول وکالت بالغ بر صدها پرونده ملکی را بر عهده داشته و کارنامه‌ای درخشان و بی‌بدیل از خود بر جای گذاشته است. لازم به ذکر است وکلای موسسه رای مثبت به صورت تخصصی در حوزه املاک فعالیت نموده و تجربه قبول وکالت و یا اقامه دعوا در حوزه املاک را دارد از مهم‌ترین موکلین وکلای این موسسه می‌توان به بانک آینده ، بانک سپه و صدها شخص حقیقی و حقوقی اشاره نمود .
وکیل ملکی متخصص احسان سهرابی کاشانی
وکیل ملکی تماس
مشاوره دعاوی ملکی با وکلای رای مثبت
متخصص در دعاوی حقوقی و کیفری

خدمات حقوقی وکیل ملکی شامل چه مواردی می‌باشد؟

از مهم‌ترین خدمات حقوقی وکیل ملکی تنظیم قراردادهای ملکی می‌باشد برای تنظیم یک قرارداد ملکی جامع و مانع وکیل ملکی می‌بایست بدوا کلیه مدارک و مستندات متعاملین را بررسی نماید پس از آن می‌بایست با مراجعه به ارگان‌های مختلف از جمله اداره ثبت ، اداره مسکن شهرسازی ، شهرداری و غیره نسبت به اصالت ملک و نداشتن معارض و بررسی کاربری ملک اقدام نماید. همچنین از خدمات حقوقی وکیل ملکی می‌توان به ارائه مشاوره‌های تخصصی اعم از مشاوره آنلاین ، تلفنی و حضوری اشاره کرد.
همچنین مهم‌ترین خدمات حقوقی وکیل ملکی قبول وکالت در انواع دعاوی ملکی می‌باشد.

چگونه یک وکیل ملکی خوب انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک وکیل ملکی خوب توصیه می‌گردد اول تخصص وکیل از لحاظ آکادمیک و دانشگاهی بررسی گردد همانطور که معروض گردید وکیل ملکی خوب می‌بایست در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا فارغ التحصیل گرایش حقوق خصوصی باشد بعد از بررسی صلاحیت علمی وکیل ملکی می‌بایست بررسی گردد آیا وکیل ملکی مد نظر شما تجربه قبول وکالت دعاوی مشابه را دارد و یا خیر ؟ همچنین بررسی گردد درصد موفقیت وکیل ملکی در پرونده‌های مشابه شما به چه میزان بوده است؟ معمولاً بهترین راه برای رسیدن به این پاسخ دوستان و آشنایان شما می‌باشند که قبلاً سابقه همکاری با وکیل ملکی داشته‌اند و اینکه آیا از عملکرد وکیل راضی هستند یا خیر پس از یافتن پاسخ سوالات مزبور ، شما به راحتی می‌توانید وکیل متخصص ملکی خود را انتخاب کرده و از خدمات تخصصی وکیل ملکی بهره‌مند گردید.

 
وکیل ملکی رای مثبت

همه آنچه که باید در مورد یک وکیل ملکی خوب بدانید

وکیل ملکی رای مثبت

تعریف وکیل ملکی و نقش آن در معاملات املاک :

اصولاً وکلا صلاحیت قبول وکالت در تمامی دعاوی را دارند ولی امروزه با توجه به گسترش روابط و پیدایش انواع دعاوی و گستردگی قوانین و مقررات هر حوزه وکلا عموماً در یک و یا چند موضوع به صورت تخصصی فعالیت نموده و تمرکز کاری خود را در آن حوزه قرار می‌دهند . از مهم‌ترین دعاوی در دادگستری دعاوی ملکی می‌باشد که در خصوص اموال غیرمنقول می‌باشد . قراردادهای ملکی اصولاً یا اصالتاً از سوی متعاملین منعقد می‌گردد و یا وکالتاً از سوی نماینده قانونی متعاملین . وکیل ملکی نقش بسیار مهم و حائز اهمیتی در انعقاد قراردادها دارد وکیل ملکی یا به صورت مشاور و راهنمادر زمان تنظیم قرارداد همراه متعاملین می‌باشد و یا ممکن است در زمانی که قرارداد به نمایندگی و یا به اصطلاح وکالتاً منعقد می‌گردد به نمایندگی از فروشنده و یا خریدار قرارداد را منعقد و امضا نماید. حضور و نظارت وکیل متخصص ملکی در انعقاد یک معامله ملکی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم موجب می‌گردد خلاء‌ها و ایرادات قانونی و قراردادی برطرف و از حقوق موکل حمایت تخصصی می‌گردد.

وظایف وکیل ملکی در پروسه خرید و فروش املاک :

قبل از تنظیم هرگونه قرارداد ملکی وکیل ملکی می‌بایستی مدارک و مستندات مالک رسمی ملک را بررسی نموده و از اصالت و صحت و سقم آن اطمینان حاصل یابد پس از بررسی و اطمینان از صحت و سقم مدارک نوبت به اخذ استعلامات مختلف از ارگان‌ها و ادارات دولتی می‌رسد . مراد از اخذ استعلامات گوناگون در ارگان‌های مختلف از جمله اداره ثبت ، اداره مسکن و شهرسازی، شهرداری، اداره اوقاف و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و غیره نداشتن معارض و نداشتن ریشه بنیادی و یا اوقاف برای املاک و همچنین بررسی کاربری و احیاناً جرائم و همچنین دیون احتمالی آن می‌باشد. در نهایت پس از بررسی مدارک و اخذ استعلامات از مراجع ذی‌ربط و عدم هرگونه مشکلی وکیل ملکی می‌بایستی با توجه به توافقات متعاملین و منافع موکلش و با تسلط بر قوانین حوزه املاک به تنظیم یک قرارداد ملکی بپردازد این قرارداد حسب مورد می‌تواند در قالب مبایعه‌نامه صلحنامه و یا غیره تنظیم گردد.
مشاوره حقوقی در امور ملکی وکیل ملکی

- مشاوره حقوقی در امور ملکی

از مهم‌ترین خدمات وکیل ملکی می‌توان به مشاوره حقوقی در حوزه املاک اشاره نمود مشاور حقوقی در امور ملکی در موسسه حقوقی وکلای رای مثبت به سه شیوه حضوری ، تلفنی و آنلاین ارائه می گردد . مشاوره ملکی حضوری در موسسه حقوقی وکلای رای مثبت با تعیین وقت قبلی امکان‌پذیر بوده و در جلسه مشاوره وکیل ملکی مدارک و مستندات را بررسی نمود و ضمن پاسخگویی به سوالات و دغدغه‌های موکل بهترین راهکار منطبق بر قانون به موکل ارائه می‌گردد شایان ذکر است در صورت تمایل و درخواست موکلین پاسخ سوالات به صورت کتبی با امضا و مهر وکیل پایه یک دادگستری ارائه می‌گردد.

در برخی مواقع به دلیل بعد مسافت و ضیق وقت برخی عزیزان تمایل به دریافت مشاوره به صورت تلفنی دارند در موسسه حقوقی وکلای رای مثبت امکان ارائه مشاوره تلفنی و بررسی مدارک از طریق واتساپ و ایمیل امکان‌پذیر می‌باشد.

در این موسسه مشاوره آنلاین ملکی هم ارائه می‌گردد گاهاً بعضی افراد در خارج از کشور زندگی می‌کنند و امکان مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی را ندارند لذا به صورت آنلاین از طریق واتساپ و یا تلگرام و یا فیس تایم امکان ارائه مشاوره آنلاین وجود دارد.

- پیگیری حقوقی اختلافات ملکی

پس از تشکیل جلسه فی مابین وکیل و موکل و انعقاد قرارداد وکالت و تفویض اختیار به وکیل ملکی کار وظیفه وکیل ملکی شروع می‌گردد اولین وظیفه وکیل ملکی تنظیم وکالت‌نامه و تشریح موضوع مورد وکالت و حدود اختیارات وی می‌باشد پس از این مرحله وکیل ملکی نماینده قانونی موکلش در مراجع قضایی می‌باشد و وکیل می‌تواند با مراجعه به مراجع قضایی و تنظیم دادخواست و لوایح قانونی و با استفاده از فنون دفاع در امور حقوقی از حقوق موکلش حمایت تخصصی نماید.
- پیگیری حقوقی اختلافات وکیل ملکی
وکیل ملکی تنظیم قرارداد

- تنظیم و بررسی قراردادهای ملکی

در قانون مدنی ایران عقود به دو دسته عقود معین و نامعین تقسیم می‌گردد یک وکیل ملکی با توجه به نوع موضوع و شرایط و خواسته‌های طرفین تشخیص می‌دهد که یک قرارداد ملکی را در چهارچوب کدام یک از عقود تنظیم کند در برخی مواقع بسته به شرایط معامله یک قرارداد ملکی می‌تواند در قالب مبایعه نامه و یا صلحنامه و یا قرارداد مشارکت در ساخت و یا مطابق ماده ۱۰ قانون مدنی تنظیم گردد این موضوع که قرارداد در چهارچوب کدام یک از عقود تنظیم گردد امری تخصصی و فنی بوده و در صلاحیت اختصاصی وکیل ملکی می‌باشد.

- نمایندگی حقوقی در دعاوی ملکی

اشخاص اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی در مواجهه با دعاوی ملکی هم می‌توانند اصالتاً در مراجع قضایی شرکت نمایند و هم می‌توانند با انعقاد قرارداد وکالت ، وکیل متخصص ملکی استخدام نموده و وکیل ملکی به نمایندگی از شخص حقیقی یا حقوقی در دادگاه و یا سایر مراجع شرکت و از حقوق موکل حمایت تخصصی نماید.
وکیل ملکی دعاوی ملکی

نکات کلیدی در انتخاب وکیل ملکی

اولین موضوع در انتخاب وکیل ملکی بررسی صلاحیت علمی وکیل می‌باشد همانطور که معروض گردید وکیل ملکی می‌بایستی فارغ التحصیل رشته حقوق خصوصی در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا باشد نکته بعد این است که بررسی شود تمرکز کاری و تجربه عملی وکیل در کدام حوزه می‌باشد هرگاه تلفیق علم و تجربه با یکدیگر توأمان ‌گردد بهترین نتیجه حاصل می‌شود از دیگر خصوصیات وکیل ملکی می‌توان به تسلط وی بر فنون دفاع در امور حقوقی ، سخنوری، امانتداری، پاسخگویی به موکل و ارائه گزارش ماهانه از عملکرد خود به موکل اشاره نمود.

وکیل ملکی

مراحل مختلف یک پرونده ملکی چیست ؟

 اولین مرحله انعقاد قرارداد وکالت و تنظیم وکالت‌نامه با حدود و اختیارات قانونی می‌باشد پس از تنظیم وکالت‌نامه، می بایستی اعلام وکالت و مطالعه پرونده و بررسی مدارک انجام گردد پس از مطالعه و بررسی مدارک می‌بایست نسبت به تنظیم لایحه و یا دادخواست اقدام نمود و پس از آن شرکت در اولین جلسه دادگاه و دفاع از حقوق موکل می‌باشد.

تضمین موفقیت در پرونده ملکی با یک وکیل مجرب امکان‌پذیر می‌باشد ؟

مطابق قانون تعهد وکیل تعهد به وسیله بوده و تعهد به نتیجه نمی‌باشد لذا در صورتی که بنا به هر دلیلی وکیلی تعهد و تضمین به موفقیت به موکل نماید این موضوع تخلف انتظامی بوده و از طریق دادسرای کانون وکلا قابلیت پیگیری انتظامی خواهد داشت .

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به ۳ دسته تقسیم می‌شوند:
 1. دعاوی ملکی حقوقی
 2. دعاوی ملکی کیفری
 3. دعاوی ملکی ثبتی
که این دسته‌ها مختص اموال غیرمنقول (املاک، زمین، آپارتمان) ارتباط دارند و باید درنظر داشت هریک از این ۳دسته نیازمند داشتن تخصص لازم در زمینه‌ی خودش میباشد.
وکیل ملکی دعاوی ملکی

دعاوی ملکی حقوقی

دعاوی ملکی حقوقی در دادگاه‌های حقوقی رسیدگی می‌شوند که مهم‌ترین آنها عبارتند از :

 • الزام به تحویل ملک
 • الزام به تنظیم سند رسمی ملک
 • تایید و اثبات وقوع بیع
 • الزام مالک به ارائه اصل سند مالکیت
 • ابطال سند رهنی
 • دعوای خلع ید
 • تایید فسخ قرارداد
 • درخواست بطلان معامله‌ی فضولی

دعاوی ملکی کیفری

دعاوی ملکی کیفری در دادسرا و دادگاه‌های کیفری مورد رسیدگی و پیگیری قرار می‌گیرند:

 • دعوای مربوط به جعل اسناد ملکی با هدف کلاهبرداری
 • دعوای مربوط به ارتکاب جرم کلاهبرداری در حوزه معاملات املاک
 • خیانت در امانت در خصوص املاک
 • تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوز از واحدهای اداری و قضایی واجد صلاحیت

دعاوی ملکی ثبتی

 • درخواست افراز و تفکیک املاک مشاعی
 • درخواست اصلاح اسناد
 • دعاوی مرتبط با اشتباهات ثبتی
 • کلیه اختلافات و اشتباهات مربوط به امور ثبت اسناد و املاک

وکیل ملکی پایه یک دادگستری موسسه حقوقی رای مثبت

وکیل ملکی یک وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد که تخصص علمی و تجربه کاری خود را در حوزه دعاوی ملکی قرار داده است. به دلیل ارزش اقتصادی املاک دعاوی ملکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد . در مواجه با امور ملکی موسسه حقوقی وکلای رای مثبت توصیه می‌نماید برای جلوگیری از تضییع حقوق افراد ، قبل از اقامه هرگونه دعوی و یا دفاع از هرگونه دعاوی ملکی با وکیل ملکی متخصص مشاوره حقوقی داشته باشید و در صورتیکه نیازمند به وکیل پایه یک دادگستری جهت اقامه دعوی و یا دفاع از حقوق خود در مواجه با دعوی ملکی می‌باشید  حتما از وکیل ملکی استفاده نمایید .

از شایع و مهمترین دعاوی که در مراجع قضایی مطرح می‌گردد دعاوی ملکی می‌باشد . دعاوی ملکی به دعاوی گفته می‌شود که ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم با اموال غیر منقول دارد . اموال غیر منقول اموالی هستند که نقل و انتقال آن و یا امکان جابه‌جایی از محلی به محل دیگر وجود ندارد . تمامی دعاوی که درخصوص اعیان و عرصه املاک مطرح می‌گردد دعاوی اموال غیر منقول و یا دعاوی ملکی نام دارد .

 
 

چرا وکیل ملکی متخصص رای مثبت

دعاوی ملکی بدلیل ارزش اقتصادی آن و همچنین پیچیده‌گی‌های فنی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد .یک وکیل ملکی موفق می‌بایستی نسبت به قوانین موضوعه از جمله قانون مدنی ، قوانین‌ثبتی ، قانون آیین دادرسی مدنی و آرای وحدت رویه و نظریات مشورتی در این حوزه تسلط کافی و وافی داشته باشد زیراکه عدم اطلاع از هریک از این قوانین می‌تواند باعث تضییع حقوق موکل و النهایه منجر به شکست و عدم موفقیت در پرونده ملکی موضوع مورد وکالت گردد .

دعاوی ملکی به دلیل ارزش و پیچیدگی جزو مهم‌ترین دعاوی به شمار می‌آیند و بسیار حائز اهمیت است. قطعاً سپردن پرونده به وکیل ملکی که به کار خود اشراف دارد و تخصص کافی در دعاوی ملکی دارد تضمینی برای رسیدن به حقوقتان ایجاد خواهد نمود و از اتلاف وقت در دادگاه‌ها جلوگیری می‌شود. از مهمترین دعوی حقوقی می‌توان به دعاوی ملکی اشاره نمود .

طیف و گستره دعاوی‌ ملکی بسیار زیاد می‌باشد و محدود به چند مورد نمی‌باشد . ولی از مهمترین دعاوی‌ ملکی که امروزه در سیستم دادگستری ایران به کرات با آن مواجه می‌باشیم می توان به دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی و دعاوی خلع‌ید و یا ابطال اسناد ، دعاوی سرقفلی با وکیل سرقفلی و حق کسب و پیشه و همچمنین دعاوی فسخ و انفساخ قراردادهای اموال غیر منقول اشاره نمود.

 
وکیل ملکی متخصص در امور ملکی احسان سهرابی کاشانی

وکیل امور ملکی

همانگونه که مطرح گردید یکی از دعاوی مبتلابه جامعه، دعاوی ملکی است. دعاوی‌ملکی علاوه بر پیچیدگی های حقوقی، با توجه به گستره عظیم این معاملات و به تبع آن گستره دعاوی‌ملکی، نیازمند حضور وکیل ملکی متخصص می‌باشد.

وکیل امور ملکی کسی است که با دانش کافی از قوانین جاری این حوزه که طیف گسترده ای از قوانین را در بر میگیرد، تجربه طولانی ای در دعاوی‌ملکی داشته باشد.نکات و شرایط ویژه معاملات ملکی بسیار زیاد و تخصصی بوده و به جد می توان گفت برآمدن از پس یک دعوای‌ملکی نه صرفا از طرف افراد عادی بلکه حتی درتوان هر وکیل دادگستری نیست و وکیلی که به این امور می‌پردازد باید وکیل متخصص ملکی باشد

وکیل ملکی خوب در تهران

وکیل ملکی وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد که تخصص علمی و تجربه کاری خود را در حوزه دعاوی‌ ملکی قرار داده است. موسسه حقوقی وکلای رای مثبت توصیه می‌نماید اگر بدنبال وکیل ملکی متخصص می‌باشید  در انتخاب وکیل دقت نمایید. زیراکه در رشته حقوق گرایش‌های مختلفی وجود دارد و هر وکیل با توجه به تخصص و حوزه کاری خود فعالیت می نماید. وکیل ملکی کسی است که در دانشگاه در گرایش رشته حقوق خصوصی  فارغ التحصیل شده باشد. وکیلی که در دانشگاه در مقطع کارشناسی‌ارشد و یا دکتری فارغ‌التحصیل رشته حقوق خصوصی می‌باشد از لحاظ علمی متخصص دعاوی‌ ملکی خواهد بود و در صورتیکه حوزه کاری خود را دعاوی‌ ملکی قرارداده باشد با تلفیق تخصص علمی و تجربه کاری قطعا می تواند از حقوق موکلین خود به بهترین شکل دفاع نماید.

وکیل ملکی تهران

در تهران به عنوان پایتخت کشور جمهوری اسلامی ایران به دلیل حجم مراودات مالی، بیشترین پرونده‌ها در دادگستری تهران مطرح میگردد. امروزه بهترین وکلا می‌دانند که قبول وکالت به صورت عام و کلی نمی‌تواند جوابگوی تمامی نیازهای موکلین باشد زیرا که به دلیل حجم زیاد قوانین ، یک وکیل نمی‌تواند در تمامی قوانین و تمامی پرونده ها اعم از حقوقی و کیفری تسلط کافی داشته باشد . به این دلیل امروزه وکلای حرفه‌ای به دنبال تخصصی شدن بوده و تمایل به پذیرش دعاوی دارند که در آن تخصص و تجربه کاری بیشتری دارند ، مثلا برخی از وکلا تخصص و تمرکزکاری خود را در دعاوی‌ملکی و برخی دیگر دعاوی اسنادتجاری و برخی دیگر جرایم سایبری و غیره قرار می‌دهند . یکی از تخصصی ترین دعاوی در تهران دعاوی‌ملکی میباشد. در مواجهه با دعاوی‌ملکی در تهران توصیه می گردد حتماً از مشاوره و تجربه های ارزشمند وکیل ملکی تهران بهره مند گردید . از خصوصیات بارز یک وکیل خوب و حرفه‌ای ملکی در تهران می‌توان به مواردی همچون آگاهی و تسلط کامل بر قوانین حوزه املاک، داشتن تجربه عملی، صداقت، پشتکار ،تسلط بر اصول فنون مذاکره، تسلط بر ادله اثبات دعوا و پاسخگویی مناسب به موکل خود اشاره نمود. وکیل ملکی تهران، وکیل پایه یک دادگستری می باشد که به صورت تخصصی و حرفه ای در حوزه املاک اعم از عرصه و اعیان اموال غیرمنقول فعالیت نموده و تمرکزکاری خود را املاک در تهران قرار می‌دهد یکی دیگر از خصوصیات مهم وکیل خوب و حرفه‌‌ای ملکی تهران صفت امانتداری وکیل میباشد. صفت امانتداری وکیل ملکی از این باب در خود اهمیت می باشد که با توجه به اینکه در پرونده های ملکی وکیل نیازمند اسناد و مدارک رسمی و عادی ملک میباشد می‌بایستی امانتدار موکل خود بوده و هر کجا که موکل به اسناد خود نیاز دارد در اسرع وقت نسبت به استرداد آن اقدام نماید. موسسه حقوقی وکلای رای مثبت با داشتن کادری متخصص از بهترین وکلای متخصص ملکی در تهران از حقوق موکلین خود حمایت تخصصی نموده و از حقوق آنان حفاظت و حراست می‌نماید.

وکیل ملکی حرفه‌ای رای مثبت

وکیل پایه یک دادگستری در ایران صلاحیت قبول وکالت دعاوی را به صورت عام و کلی دارد . دعاوی ملکی به دلیل ارزش اقتصادی و پیچیدگی‌های فنی و علمی نیازمند دانش تخصصی می‌باشد لذا در مواجهه با دعاوی‌ ملکی توصیه می‌گردد.

به دنبال وکیل ملکی متخصص باشید . وکیل دعاوی‌ ملکی ، وکیل پایه یک دادگستری ای می باشد که با داشتن دانش تخصصی و آکادمیک در حوزه املاک از تجربه عملی برخوردار می باشد هر کجا که دانش تخصصی و تجربه با یکدیگر تلفیق گردد بهترین نتیجه حاصل می شود .

بهترین وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی بر قوانین حقوقی و ثبتی و آرای وحدت‌رویه و نظریات مشورتی در حوزه اموال غیرمنقول مسلط بوده و با به کارگیری فنون دفاع در امور حقوقی از موکلین خود حمایت تخصصی می‌نماید . وکیل متخصص ملکی تمرکز کاری خود را صرفاً مشاوره و قبول وکالت در انواع دعاوی ملکی قرار می‌دهد و از قبول وکالت در سایر پرونده‌ها امتناع می‌نماید . این تمرکز کاری باعث میگردد وکیل متخصص در امور املاک از تمامی زوایای پنهان و آشکار قوانین و رویه قضایی محاکم در رسیدگی به اموال غیرمنقول آشنایی و آگاهی کافی پیدا کرده و با تجربه ای که داشته از تضییع حقوق موکلین خود جلوگیری نماید .

یکی از خصوصیات بارز وکیل متخصص ملکی به روز بودن وکیل در مواجهه با قوانین و رویه قضایی محاکم میباشد. وکیل ملکی می‌داند در مواجهه با دعاوی ملکی مانند دعوی الزام به تنظیم سند رسمی و یا خلع‌ید و یا دعوای سرقفلی چگونه دعوا را مطرح نماید که به نتیجه مطلوب دست‌یابد . برای اینکه وکیل متخصص ملکی بتواند به نتیجه مطلوب موکل دست‌یابد ،ضمن تسلط بر ادله اثبات دعوا می داند از دلایل و مستندات موکل خود چگونه در پرونده ها استفاده و استناد نماید تا قاضی پرونده در راستای قانون بتواند حکم به نفع وکیل صادر نماید.

مشاوره حقوقی در امور ملکی وکیل ملکی

وکیل دعاوی ملکی

دعاوی ملکی حسب موضوع عمدتا در دادگاه‌های حقوقی رسیدگی می‌شوند و بعضا در اداره ثبت و دادگاه‌های کیفری هم دعاوی ملکی رسیدگی خواهند شد. دعاوی ملکی به دلیل ارزش و پیچیدگی جزو مهم‌ترین دعاوی به شمار می‌آیند و بسیار حائز اهمیت است که قبل از حضور در جلسه رسیدگی با یک وکیل دعاوی ملکی مشورت نموده باشید تا بتوانید راه کار مناسب و قانونی برای دفاع از حقوق مالی خود بیابید.

اگرچه بهترین روش این است که پرونده از طریق یک وکیل ملکی پیگیری شود ولی در صورت عدم توانایی در خصوص سپردن پرونده به وکیل، یک مشاوره‌ی حقوقی نیز بسیار تاثیر‌گذار خواهد بود.

وکیل ملکی آنلاین

در دعاوی ملکی، اگر از آن دسته افرادی هستید که بی‌گدار به آب نمیزنید و سنجیده عمل میکنید، می‌توانید از یک وکیل ملکی آنلاین جهت به نتیجه رسانده پرونده خود کمک بگیرید و با هزینه‌ای ناچیز پیروز میدان باشید، این را درنظر داشته باشید قبل از هر معامله‌ای اگر به صورت برگزاری یک جلسه حضوری به وکیل دسترسی نداشتید با یک وکیل ملکی آنلاین مشورت نمایید. موسسه حقوقی وکلای را ی مثبت خدمات حقوقی خود را به دو صورت آنلاین  ، مشاوره تلفنی با وکیل و همچنین حضوری ارائه می‌نماید.

 

وکیل ملکی موسسه حقوقی رای مثبت

با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات رفت و آمد برای مراجعه حضوری ، موسسه حقوقی وکلای رای مثبت در راستای تسهیل این امور و تکریم ارباب رجوع مبادرت به ارائه خدمات  غیرحضوری و مشاوره آنلاین می‌نماید . برای ارائه مشاوره در پرونده‌های ملکی می‌بایستی مبایعه نامه‌ها  و توافق‌نامه‌های موجود فی‌مابین طرفین قرارداد به  صورت دقیق بررسی و مطالعه شود.

لذا بدین منظور موکلین و کسانی که قصد اخذ مشاوره از این موسسه را دارند می‌توانند با ارسال مدارک خود از طریق واتس‌آپ موسسه و یا از طریق سامانه موکلین وب‌سایت این موسسه ، مدارک خود را برای وکلای ملکی ارسال تا با بررسی مدارک به صورت آنلاین ، وکلای موسسه حقوقی وکلای رای مثبت نسبت به ارائه مشاوره تخصصی با وکیل ملکی حرفه‌ای اقدام لازم را معمول دارند.

وکیل ملکی تماس

دریافت مشاوره حقوقی از وکیل تضمینی ملک

احسان سهرابی کاشانی مدیر موسسه حقوقی رای مثبت
وکیل ملکی متخصص در امور ملکی احسان سهرابی کاشانی

امروزه باتوجه به اینکه در شرکت‌های خصوصی و دولتی و همچنین میان اشخاص حقیقی امکان طرح دعاوی مختلفی وجود دارد، نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل متخصص ملک ، همواره احساس می‌شود.

لازم به ذکر است که موسسه حقوقی رای مثبت مفتخر است با کادری مجرب و متخصص در کلیه امور حقوقی و کیفری بالاخص دعاوی ملکی پاسخگوی سوالات و حل مشکلات شما خواهد بود و قطعاً سپردن پرونده به وکیلی که به کار خود اشراف دارد و تخصص کافی در دعاوی ملکی دارد تضمینی برای رسیدن به حقوقتان ایجاد خواهد نمود و از اتلاف وقت در دادگاه‌ها جلوگیری می‌شود.

 

مهمترین دعاوی که یک وکیل ملکی بررسی می‌کند

دعوای الزام به تنظیم سند رسمی

با وجود تمایزی که  سند رسمی نسبت به سند عادی خصوصاً در زمینه انتقال مالکیت اموال دارد ، همواره انتقال مالکیت با سند رسمی انجام نمی‌شود بلکه در بسیاری از موارد و بنا به شرایط، طی یک سند عادی مالکیت ملک را واگذار می‌شود و در مقابلش بهای آن پرداخت  می‌شود. با این حال، هر مالکی ضرورت  دارد تا با دریافت  سند رسمی، مالکیت خویش بر مال خود را محکم سازد و از مزایای آن بهره‌مند شود. بنابراین حتی اگر در یک سند عادی قید نشده باشد، که فروشنده مکلف به تنظیم سند رسمی انتقال مالکیت می‌باشد، این تکلیف بر عهده او می‌باشد. در واقع تنظیم سند رسمی انتقال تعهدی مازاد بر انتقال مالکیت نیست و اگر به موجب عقدی هرچند  شفاهی فردی مالی را از شخصی بخرد، می‌تواند از وی بخواهد که سند رسمی این انتقال را به نام وی تنظیم نماید. با این حال؛ فرض نوشته حاضر وقتی است که انتقال به وسیله یک سند عادی مکتوب شده باشد و به امضای طرفین رسیده باشد. در این موقعیت، اگر فروشنده از تنظیم سند رسمی امتناع ورزد،  می‌بایست مطالبه تنظیم سند رسمی را مطرح نماید. و به این ترتیب پس از آن که تحقق انتقال مالکیت به وسیله سند عادی نزد دادگاه روشن شد، از دادگاه بخواهد که فروشنده را ملزم به تنظیم سند رسمی نماید تا وی بتواند رسماً مالک مالی شود که خریداری کرده است. بنابراین خواسته الزام به تنظیم سند رسمی، درحقیقت  خواسته‌ای است که بر مبنای سندی عادی که مفاد آن قابل اثبات باشد، صورت می‌پذیرد و در آن الزام فروشنده به انجام تعهد قانونی خود مبنی بر تنظیم سند رسمی انتقال مالکیت از دادگاه خواسته می‌شود.

دعوای خلع دید

همانگونه که طرح گردید  دعوای خلع ید در مورد ملکی مطرح می‌شود که مورد تصرف غیرقانونی شخص دیگر قرار گرفته باشد و بخواهیم غاصب را از ملک اخراج کنیم؛ اما اگر بین مالک و شخص متصرف ، قراردادی مثل قرارداد اجاره وجود داشته باشد که در آن قرارداد زمان تخلیه ملک معین شده است اما متصرف یا مستأجر ملک را تخلیه نکند می‌توان علیه او دعوای تخلیه ید مطرح نمود.  دعوای خلع ید فقط در مورد اموال غیرمنقول قابل طرح است. اگر شخصی درواقع خواهان خلع‌ید باشد اما در دادخواست خود خواسته خود را تخلیه ید مطرح کند قرار عدم استماع دعوی صادر می‌شود.

دعوای تصرف عدوانی

جهت تشریح موضوع به طرح یک مثال می‌پردازیم: تصور کنید که یک مال غیر منقول مانند زمین یا آپارتمان دارید. ممکن است مالک این ملک باشید یا این که صرفاً مستاجر باشید. اما بعد از مدتی شخص دیگری این ملک را از تصرف شما غیرقانونی و به نحو عدوان خارج می‌کند که در این شرایط به اصطلاح گفته می‌شود که تصرف عدوانی رخ داده است. شایان ذکر است میان مالک بودن و مستاجر بودن شخصی که دعوای تصرف را مطرح می‌نماید تفاوت ندارد  بلکه شرط مهم، متصرف بودن ایشان می‌باشد.
وکیل ملکی رای مثبت

موسسه حقوقی وکلای رای مثبت

موسسه وکلای رای مثبت با تیمی متشکل از تعداد کثیری از بهترین وکلای متخصص ملکی و با به ثمر رساندن صدها پرونده و دعوای ملکی موفق گشته است رضایتمندی بالای موکلین خویش را به دست آورد.

نتیجه به موفقیت رساندن صدها پرونده ملکی در طول سالیان طولانی موجب گشته است وکلای ملکی موسسه از تجربه فراوان برخوردار باشند و همین دانش و تجربه سبب گشته است که کارنامه‌ای درخور توجه از به نتیجه رساندن تعداد کثیری از دعاوی ملکی برجای ماند.

از مهمترین آیتم و خصوصیات  بهترین وکلا  شور و مشورت و خرد جمعی می‌باشد که این موضوع  از بارزترین خصوصیات  موسسه حقوقی وکلای رای مثبت می‌باشد . چنانچه بحث گردید یک وکیل ملکی متخصص باید شاخصه‌ها و شرایطی داشته باشد که این شرایط و تبحر را هر وکیلی ندارد. از آنجا که معاملات ملکی در تمام شهرهای کشور جریان دارد، بهتر آن است که وکیل ملکی همان شهر اقدام به طرح دعوا و پیگیری جریان رسیدگی نماید. ضمنا با توجه به تمرکز مراکز اقتصادی و معاملات کلان و متعدد در تهران، بهتر آن است که وکیل ملکی تمرکز کاری خویش را در تهران قرار داده و نسبت به محاکم و رویه های موجود اشراف کامل داشته باشد. رشد ساخت و ساز املاک و آپارتمان سازی در تهران به گونه‌ای است که سالانه تعداد انبوه و بی‌شماری از معاملات در این شهر صورت می‌گیرد.  همچنین ساخت و ساز در اطراف تهران و به  وجود آمدن شهر های جدید نیز بر این موضوع دامن‌زده است. معاملاتی که گاه به دلیل نبود یک مشاور و وکیل متخصص ملک  در کنار متعاملین باعث به وجود آمدن مشکلات جبران ناپذیری برای ایشان می‌گردد و موجب از دست رفتن سرمایه و یک عمر تلاش و کوشش ایشان می‌شود.  موسسه وکلای رای مثبت با در اختیار داشتن بهترین وکیل ملکی تهران می‌تواند به خوبی به خواسته موکلین خویش جامه عمل بپوشاند. از تخصصی‌ترین دعاوی حقوقی، دعاوی ملکی است  . موسسه حقوقی  وکلای رای مثبت با داشتن کادری مجرب شامل وکلای پایه یک دادگستری اعم‌از  دکترین و کارشناسان‌ارشد حقوق خصوصی به صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی بوسیله وکیل پایه یک دادگستری (وکلای بانک ها و شرکت های داخلی و بین المللی) با استفاده از تکنیک های ظریف فن دفاع در امور حقوقی و ملک حافظ حقوق موکلین خود در بالاترین سطح ممکن می باشند. دعاوی ملکی اعم از حق کسب ، پیشه ، تجارت و حق سرقفلی ، الزام به تنظیم سند رسمی ، خلع ید، پیش فروش ساختمان ، ابطال ، فسخ ومطالبه ثمن مبایعه نامه و غیره می باشد.

سوالات حقوقی ملکی

عمده اختلافات افراد و دعاوی در بحث املاک، مربوط به خرید و فروش ملک می‌باشد و سرآغاز اختلافات عدم رعایت نکات حقوقی در خرید و فروش املاک است.

که از نظر ما این نوع خریدو‌فروش پرریسک است و خطراتی را به همراه دارد و یکی از روش‌های کلاهبرداران ملک است، حتی‌الامکان سعی کنید با سند رسمی ملک را منتقل نمایید.

 

پرونده های ملکی از پیچیده‌ترین و گسترده‌ترین پرونده‌ها در دادگاه‌ها هستند، این پرونده‌ها در زمینه‌ی دعاوی اموال غیرمنقول‌اند که به صورت تخصصی به آنها پرداخته می‌شود، اموال غیرمنقول شامل خانه و زمین که امکان انتقال و یا جابه‌جایی آنها وجود ندارد.  یک وکیل ملکی می‌بایست در این زمینه تخصص لازم و کافی را داشته باشد و از پیچیدگی‌های موضوعات مربوط به پرونده‌های ملکی اطلاع کامل داشته باشد تا بتواند در این پرونده‌ها پیروز و موفق حاضر شود.

وکیل متخصص در این امر می‌بایست به قوانین و‌آیین‌نامه‌های مربوط به املاک و مستغلات اشراف داشته و در دفاع از پرونده، آنها را مورد استفاده قرار دهد. در پرونده های ملکی داشتن یک وکیل با تجربه و مجرب که با تمام پیچیدگی‌ها و جوانب قوانین ملکی آشنا باشد از واجبات است و شما را به احقاق حقوقتان بسیار نزدیک مینماید. بنابراین وکیل ملکی به وکیلی گفته می‌شود که در حوزه‌‌ی دعاوی مربوط به زمین و اموال غیرمنقول تخصص دارد و در بسیاری از مشکلاتی که در رابطه با اموال غیرمنقول وجود دارد نیاز به وکیل ملکی حس می‌شود.

 
 
 
 

از جمله مهمترین دعاوی ملکی به دعاویی ، در زمینه های سرقفلی ،الزام به تنظیم سند رسمی ، خلع ید ، پیش فروش ساختمان ، ابطال سند، تصرف عدوانی و.. می‌توان اشاره نمود.

 

ایشان در زمینه های تنظیم قراردادها ،استعلام عدم ریشه ملک از مراجع ثبت و.. و اگاهی از وضعیت ثبتی از ارگانهای مختلف و همچنین مشاوره و قبول وکالت و ارائه راهکارهای مناسب در این زمینه ها خدمات ارائه می‌دهند.

وکیل ملکی باید با داشتن پشتکار ،صداقت ، وفنون دفاع قوی در امور حقوقی و همچنین داشتن تسلط بر قوانین این حوزه بتواند حقوق موکل خود را تامین کند و ایشان را برای رسیدن به حق خود یاری نماید.

اصولا حق الوکاله وکیل با توافق و تراضی بر مبلغ معین تعیین می‌گردد و گاها بر مبنا درصدی از ملک مشخص می‌گردد و توافقات افراد بر مبنا ماده ۱۰ قانون مدنی نیز ازادانه می تواند حاصل شود.

پیشنهاد می کنیم این مقالات را بخوانید

تماس با ما

تلفن موسسه

موبایل

برگشت به منوی تماس ها

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها