مورد علاقه 0

وکیل ملکی

وکیل دعاوی ملکی یا وکیل متخصص ملک به دلیل ارزش و پیچیدگی جزو مهم‌ترین دعاوی به شمار می‌آیند و بسیار حائز اهمیت است.قطعاً سپردن پرونده به وکیلی که به کار خود اشراف دارد و تخصص کافی در دعاوی ملکی دارد تضمینی برای رسیدن به حقوقتان ایجاد خواهد نمود و از اتلاف وقت در دادگاه‌ها جلوگیری می‌شود.

وکیل ملکی تهران

یک وکیل ملکی زیر مجموعه ای از وکیل حقوقی است . وکیل ملکی تهران با گسترش روزافزون مسائل اقتصادی و پیشرفته شدن معاملات تجاری که گوناگونی فراوانی نیز دارد، معاملات ملکی نیز که  از دیر باز و از سالیان دور جزو معاملات روزمره  و همیشگی جامعه بود، رنگ و بوی تازه ای به خود گرفت.

طی سالیان گذشته قیمت ملک و معاملات ملکی با رشدی شتابان رو به افزایش بوده و نیاز به مسکن و به تبع آن معاملات این حوزه جزء لاینفک زندگی افراد جامعه گشته است.گسترش ساخت و ساز در چندین سال گذشته موجب به وجود آمدن معاملات جدیدی در حوزه املاک گشته است.

معاملات مربوط به مشارکت در ساخت و یا پیش فروش آپارتمان از این دسته هستند که با توجه به پیچیدگی آنها موجب به وجود آمدن برخی مشکلات و معضلات حقوقی برای افراد گشته است.

دعاوی ملکی امروزه یکی از دعاوی است که بیشترین حجم پرونده های قضائی را به خود اختصاص داده و با توجه به میزان مبلغ این دعاوی که روز به روز نیز رو به افزایش است، نیازمند دقت بیشتر و کسب مشاوره از وکیل متخصص ملکی می باشد.

وکیل امور ملکی

همانگونه که مطرح گردید یکی از دعاوی مبتلا به جامعه، دعاوی ملکی است.دعاوی ملکی علاوه بر پیچیدگی های حقوقی، با توجه به گستره عظیم این معاملات و به تبع آن گستره دعاوی ملکی، نیازمند حضور وکیل متخصص امور  ملکی می باشد.

وکیل امور ملکی کسی است که با دانش کافی از قوانین جاری این حوزه که طیف گسترده ای از قوانین را در بر میگیرد، تجربه طولانی ای در دعاوی ملکی داشته باشد.

نکات و شرایط ویژه معاملات ملکی بسیار زیاد و تخصصی بوده و به جد می توان گفت برآمدن از پس یک دعوای ملکی نه صرفا از طرف افراد عادی بلکه حتی در توان هر وکیل دادگستری نیست و وکیلی که به این امور می پردازد باید وکیل متخصص ملکی باشد.

 

 

وکیل ملکی کیست؟

پرونده های ملکی از پیچیده‌ترین و گسترده‌ترین پرونده‌ها در دادگاه‌ها هستند، این پرونده‌ها در زمینه‌ی دعاوی اموال غیرمنقول‌اند که به صورت تخصصی به آنها پرداخته می‌شود، اموال غیرمنقول شامل خانه و زمین که امکان انتقال و یا جابه‌جایی آنها وجود ندارد.

یک وکیل ملکی میبایست در این زمینه تخصص لازم و کافی را داشته باشد و از پیچیدگی‌های موضوعات مربوط به پرونده‌های ملکی اطلاع کامل داشته باشد تا بتواند در این پرونده‌ها پیروز و موفق حاضر شود.

وکیل متخصص در این امر می‌بایست به قوانین و‌آیین‌نامه‌های مربوط به املاک و مستغلات اشراف داشته و در دفاع از پرونده، آنها را مورد استفاده قرار دهد. در پرونده های ملکی داشتن یک وکیل با تجربه و مجرب که با تمام پیچیدگی‌ها و جوانب قوانین ملکی آشنا باشد از واجبات است و شما را به احقاق حقوقتان بسیار نزدیک مینماید.

بنابراین وکیل ملکی به وکیلی گفته می‌شود که در حوزه‌‌ی دعاوی مربوط به زمین و اموال غیرمنقول تخصص دارد و در بسیاری از مشکلاتی که در رابطه با اموال غیرمنقول وجود دارد نیاز به وکیل ملکی حس می‌شود.

 

بهترین وکیل ملکی چه کسی است؟

در حوزه‌ی املاک قوانین و مقررات فراوان و گسترده ای وجود دارد که همین امر باعث می‌شود برای افراد عادی اطلاع و آشنایی از آن مقررات امری دشوار باشد و ندرتاً بتوانند بدون کمک یک وکیل متخصص و مجرب از پس پرونده‌های ملکی خود برآیند، متعاقباً ناآشنایی افراد نسبت به قوانین روند پرونده را نیز برایشان به یک روند فرسایشی تبدیل خواهد کرد.

بهترین وکیل ملکی، با مطالعه‌ی دقیق اسناد و مدارک موکل و استخراج نمودن اطلاعات مهم از پرونده به دفاع از وی میپردازد و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تضییع حقوق موکل می‌نماید.

 

وکیل متخصص امور ملکی

وکیل متخصص ملک در کشورهای توسعه یافته، در زمینه‌های خاص که صرفاً در آن زمینه تحصیل کرده و پرونده‌های خود را به آن زمینه‌ی به خصوص منحصر نموده است و بدین طریق مشغول خدمت رسانی می‌باشد، گفته می‌شود.

به‌طور مثال :

وکیل متخصص ملک مطابق با مقررات و قوانین مربوط به اراضی و املاک و قوانین ثبتی عمل می‌نماید و صرفاً در همین حوزه فعالیت می‌کند . ودراین بین تعدادی از افراد، در هر شغلی، با درخشش خاص و بروز استعدادها و توانایی های منحصر به فرد، میتوانند در بین شاخص‌ترین و مجرب‌ترین افراد صنف مذکور قرارگیرند.

 

وکیل دعاوی ملکی

دعاوی ملکی حسب موضوع عمدتا در دادگاه‌های حقوقی رسیدگی می‌شوند و بعضا در اداره ثبت و دادگاه‌های کیفری هم دعاوی ملکی رسیدگی خواهند شد. دعاوی ملکی به دلیل ارزش و پیچیدگی جزو مهم‌ترین دعاوی به شمار می‌آیند و بسیار حائز اهمیت است که قبل از حضور در جلسه رسیدگی با یک وکیل دعاوی ملکی مشورت نموده باشید تا بتوانید راه کار مناسب و قانونی برای دفاع از حقوق مالی خود بیابید.

اگرچه بهترین روش این است که پرونده از طریق یک وکیل دعاوی ملکی پیگیری شود ولی در صورت عدم توانایی در خصوص سپردن پرونده به وکیل، یک مشاوره‌ی حقوقی نیز بسیار تاثیر‌گذار خواهد بود.

 

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به ۳ دسته تقسیم می‌شوند:

۱٫دعاوی ملکی حقوقی

۲٫دعاوی ملکی کیفری

۳٫دعاوی ملکی ثبتی

که این دسته‌ها مختص اموال غیرمنقول(املاک، زمین،آپارتمان) ارتباط دارند و باید در نظر داشت هریک از این ۳دسته نیازمند داشتن تخصص لازم در زمینه‌ی خودش میباشد.

دعاوی ملکی حقوقی

دعاوی ملکی حقوقی در دادگاه‌های حقوقی رسیدگی می‌شوند که مهم‌ترین آنها عبارتند از :

۱٫الزام به تحویل ملک

۲٫الزام به تنظیم سند رسمی ملک

۳٫تایید و اثبات وقوع بیع

۴٫الزام مالک به ارائه اصل سند مالکیت

۵٫ابطال سند رهنی

۶٫دعوای خلع ید

۷٫تایید فسخ قرارداد

۸٫درخواست بطلان معامله‌ی فضولی

 

دعاوی ملکی کیفری

دعاوی ملکی کیفری در دادسرا و دادگاه‌های کیفری مورد رسیدگی و پیگیری قرار می‌گیرند:

۱٫دعوای مربوط به جعل اسناد ملکی با هدف کلاهبرداری

۲٫دعوای مربوط به ارتکاب جرم کلاهبرداری در حوزه معاملات املاک

۳٫خیانت در امانت در خصوص املاک

۴٫تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوز از واحدهای اداری و قضایی واجد صلاحیت

 

دعاوی ملکی ثبتی

برای پیگیری اینگونه دعاوی باید از طریق اداره ثبت محل وقوع مال غیرمنقول اعم از خانه و زمین اقدام نمود:

۱٫دعوای ابطال سند رسمی

۲٫دعوای اجرای ثبت

۳٫دعوای ابطال اجرائیه ثبتی املاک مرتبط

۴٫دعوای افراز ملک

۵٫دعوای ابطال مراحل ثبتی

 

دریافت مشاوره حقوقی از وکیل تضمینی ملک

امروزه باتوجه به اینکه در شرکت‌های خصوصی و دولتی و همچنین میان اشخاص حقیقی امکان طرح دعاوی مختلفی وجوددارد، نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل تخصصی ملک ، همواره احساس می‌شود.

لازم به ذکر است که موسسه حقوقی رای مثبت مفتخر است با کادری مجرب و متخصص در کلیه امور حقوقی و کیفری بالاخص دعاوی ملکی پاسخگوی سوالات و حل مشکلات شما خواهد بود و قطعاً سپردن پرونده به وکیلی که به کار خود اشراف دارد و تخصص کافی در دعاوی ملکی دارد تضمینی برای رسیدن به حقوقتان ایجاد خواهد نمود و از اتلاف وقت در دادگاه‌ها جلوگیری می‌شود.

 

وکیل ملکی آنلاین

در دعاوی ملکی، اگر از آن دسته افرادی هستید که بی‌گدار به آب نمیزنید و سنجیده عمل میکنید، می‌توانید از یک وکیل ملکی آنلاین جهت به نتیجه رسانده پرونده خود کمک بگیرید و با هزینه‌ای ناچیز پیروز میدان باشید، این را در نظر داشته باشید قبل از هر معامله‌ای اگر به صورت برگزاری یک جلسه حضوری به وکیل دسترسی نداشتید با یک وکیل ملکی آنلاین مشورت نمایید.

موسسه‌ی حقوقی رای مثبت با تیمی از افراد با تجربه و خبره در حوزه‌ی دعاوی ملکی به شما کمک خواهد کرد.

 

سوالات حقوقی ملکی

عمده اختلافات افراد و دعاوی در بحث املاک، مربوط به خرید و فروش ملک می‌باشد و سرآغاز اختلافات عدم رعایت نکات حقوقی در خرید و فروش املاک است.

به طور مثال:

آیا به صورت وکالتی ملک بخریم یا خیر؟

که از نظر ما این نوع خریدو‌فروش پرریسک است و خطراتی را به همراه دارد و یکی از روش‌های کلاهبرداران ملک است، حتی‌الامکان سعی کنید با سند رسمی ملک را منتقل نمایید.

وکیل ملکی - وکیل متخصص ملک

موسسه حقوقی  وکلای رای مثبت

موسسه وکلای رای مثبت با تیمی متشکل از تعداد کثیری از بهترین وکلای متخصص ملکی و با به ثمر رساندن صد ها پرونده و دعوای ملکی موفق گشته است رضایتمندی بالای موکلین خویش را به دست آورد.

نتیجه به موفقیت رساندن صد ها پرونده ملکی در طول سالیان طولانی موجب گشته است وکلای ملکی موسسه از تجربه فراوان برخوردار باشند و همین دانش و تجربه سبب گشته است که کارنامه ای درخور توجه از به نتیجه رساندن تعداد کثیری از دعاوی ملکی بر جای ماند.

بهترین وکیل ملکی تهران

چنانچه بحث گردید یک وکیل متخصص ملک باید شاخصه ها و شرایطی داشته باشد که این شرایط و تبحر را هر وکیلی ندارد.از آنجا که معاملات ملکی در تمام شهر های کشور جریان دارد، بهتر آن است که وکیل ملکی همان شهر اقدام به طرح دعوا و پیگیری جریان رسیدگی نماید.

ضمنا با توجه به تمرکز مراکز اقتصادی و معاملات کلان و متعدد در تهران، بهتر آن است که وکیل ملکی تمرکز کاری خویش را در تهران قرار داده و نسبت به محاکم و رویه های موجود اشراف کامل داشته باشد.رشد ساخت و ساز املاک و آپارتمان سازی در تهران به گونه ای است که سالانه تعداد انبوه و بی شماری معاملات در این شهر صورت می گیرد.

همچنین ساخت و ساز در اطراف تهران و به  وجود آمدن شهر های جدید نیز بر این موضوع دامن زده است.معاملاتی که گاه به دلیل نبود یک مشاور و وکیل متخصص ملک  در کنار متعاملین باعث به وجود آمدن مشکلات جبران ناپذیری برای ایشان می گردد و موجب از دست رفتن سرمایه و یک عمر تلاش و کوشش ایشان می شود.

موسسه وکلای رای مثبت با در اختیار داشتن بهترین وکیل متخصص ملک تهران می تواند به خوبی به خواسته موکلین خویش جامه عمل بپوشاند.

 

از تخصصی ترین دعاوی حقوقی، دعاوی ملکی است موسسه حقوقی وکلای رای مثبت با داشتن کادری مجرب شامل وکلای پایه ۱ دادگستری اعم از  دکترین و کارشناسان ارشد حقوق خصوصی به صورت کاملاً حرفه ای و تخصصی بوسیله وکیل پایه یک دادگستری (وکلای بانک ها و شرکت های داخلی و بین المللی) با استفاده از تکنیک های ظریف فن دفاع در امور حقوقی و ملک حافظ حقوق موکلین خود در بالاترین سطح ممکن می باشند. دعاوی ملکی اعم از حق کسب ، پیشه ، تجارت و حق سرقفلی ، الزام به تنظیم سند رسمی ، خلع ید، پیش فروش ساختمان ، ابطال ، فسخ ومطالبه ثمن مبایعه نامه و غیره می باشد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکلای متخصص موسسه حقوقی وکلای رای مثبت با شماره 02178351 تماس گیرید