تنظیم لایحه دفاعیه

تنظیم لایحه دفاعیه

تنظیم لایحه دفاعیه ، تنظیم شکواییه و تنظیم صورتجلسه توافق امری تخصصی و فنی می باشد و توصیه می گردد در تنظیم لایحه دفاعیه از تجربه وکلای پایه یک دادگستری استفاده گردد در صورتی که هر یک از اصحاب دعوا نسبت به تنظیم لوایح دفاعیه مطابق قانون اقدام ننمایند ممکن است حقوقش زائل و در دعوا محکوم گردد.

تنظیم لایحه دفاعیه با وکیل مجرب 

در دعاوی حقوقی و کیفری طرفین دعوا اعم از خواهان و خوانده در دعاوی حقوقی و همچنین شاکی و    مشتکی عنه در دعاوی کیفری در راستای احقاق حقوق خود و جلوگیری از تضییع آن می بایستی همواره در مقاطع و مراحل مختلف پرونده با تنظیم لایحه دفاعیه از حقوق خود دفاع نماید در یک دعوی حقوقی و یا کیفری گاهی ممکن است هر یک از طرفین پرونده با توجه به دفاعیات طرف مقابل نیازمند باشد چندین لایحه دفاعی تنظیم و به پرونده ضمیمه نماید وقتی که یک دعوا در مراجع قضایی مطرح می‌گردد اعم از حقوقی و کیفری ، طرف مقابل پرونده یعنی خوانده و یا مشتکی عنه می بایستی با توجه به شکایت مطروحه علیه خود نسبت به تنظیم لایحه دفاعیه اقدام نماید پس از تنظیم لایحه دفاعیه توسط خوانده و یا مشتکی عنه ، خواهان و یا شاکی پرونده می بایستی سریعا نسبت به مطالعه آن اقدام نموده و در صورت نیاز پاسخ اظهارات خوانده و یا مشتکی عنه  را طی لایحه دفاعیه تنظیم و به شعبه مربوطه ارسال نماید. در مقاطع مختلف رسیدگی دادگاه یعنی مرحله بدوی، تجدیدنظر و دیوان عالی کشور بسته به موضوع پرونده و نحوه دفاعیات طرف مقابل، گاهی ممکن است هریک از طرفین نیاز باشد چندین لایحه در راستای احقاق حقوق خود تنظیم نمایند.

تنظیم شکواییه

برای رسیدگی و تعقیب جرائم در دعاوی کیفری شاکی نیاز به تقدیم دادخواست ندارد و صرف تنظیم شکواییه برای شروع رسیدگی در دادسرا و مرحله تحقیق کفایت خواهد کرد شکواییه در واقع عرض حال و درخواست شاکی از مراجع قضایی کیفری برای تعقیب و مجازات مشتکی عنه می باشد. در شکواییه می بایستی ضمن معرفی کامل شاکی و مشتکی عنه ، موضوع مورد شکایت و یا عنوان مجرمانه ذکر گردد همچنین در شکواییه، شاکی می‌بایستی دلایل و مستندات خود را بابت ادعای خود مبنی بر وقوع بزه توسط مشتکی عنه به دادگاه و یا دادسرا ارائه نماید.

در شکواییه علاوه بر موارد مزبور میبایستی علاوه بر موارد مزبور ، محل وقوع جرم و تاریخ وقوع جرم ذکر گردد.بر مبنای شکواییه تقدیمی ، دادسرا به عنوان مرجع تحقیق و تعقیب کار خود را شروع می نماید. اصولا پس از ثبت شکواییه ، دادسرا پرونده را جهت تحقیقات مقدماتی و اخذ اظهارات شاکی خصوصی و تحقیق در خصوص دلایل استنادی شاکی و تحقیق از شهود شاکی به کلانتری و یا آگاهی ارجاع می نماید . پس از انجام تحقیقات مقدماتی توسط ضابطین دادگستری ، پرونده مجدد به دادسرا عودت می گردد و حسب مورد دادیار و یا بازپرس شخصا نسبت به مطالعه پرونده و دستورات قضایی اقدام می نماید .

اگر از نظر مقام قضایی اتهام به شخص متهم وارد باشد ایشان را  به قید عدم حضور جلب است احضار می نماید . پس از اخذ اظهارات مشتکی عنه در صورتیکه مشارالیه بتواند به خوبی از خود دفاع نماید قاضی تحقیق اعم از بازپرس و یا دادیار نسبت به صدور قرار منع تعقیب اقدام می نماید و در صورتیکه متهم نتواند برائت خود را اثبات نماید بازپرس با صدور قرار تامین از متهم تامین متناسب اخذ می نماید و در صورتیکه متهم نتواند تامین متناسب مقام قضایی را تودیع نماید روانه زندان می گردد .

پس از اینکه بازپرس و یا دادیار تحقیقات خود را پایان دهد در صورتیکه اعتقاد به مجرمیت متهم داشته باشد قرار جلب به دادرسی صادر می نماید درغیر این صورت قرار منع تعقیب صادر می گردد . قرار های صادره از سوی بازپرس و دادیار مبنی بر منع تعقیب و یا مجرمیت می بایستی به تائید دادستان و یا نماینده ایشان یعنی دادیار اظهار نظر برسد . در صورتیکه دادستان با قرار منع تعقیب موافق باشد این قرار به شاکی ابلاغ و ایشان ظرف ۱۰ روز امکان اعتراض به آنرا در محام قضایی کیفری ۲ خواهد داشت و در صورتیکه دادستان با قرار مجرمیت صادره از سوی بازپرس و یا دادیار موافق باشد با صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه کیفری ۲ جهت تعیین مجازات ارسال می گردد .

تنظیم قرارداد و یا صورتجلسه توافق:

هر توافقی فی مابین دو طرف در صورتی که مطابق قوانین آمره و نظم عمومی و اخلاق حسنه نباشد لازم الاجرا نخواهد بود . در قانون مدنی عقود و قراردادها به دو دسته عقود معین و عقود غیر معین تقسیم می گردد عقود معین مانند بیع ،اجاره صلح ، هبه و غیره می باشد. عقود غیر معین عقودی هستند که افراد مطابق ماده ۱۰ قانون مدنی تنظیم و خود را مکلف به اجرای تعهدات آن می نمایند.

به شما پیشنهاد میشود مقاله وکیل الزام به تنظیم سند رسمی را مشاهده کنید.

همچنین افراد می‌توانند توافقات خود را در قالب صورتجلسه منعقد و خود را متعهد و مکلف به اجرای آن نمایند. موسسه حقوقی وکلای رای مثبت با حضور وکلای پایه یک دادگستری و دکترین حقوق متخصص در دعاوی حقوقی و قراردادی آمادگی خود را جهت تنظیم و انعقاد هرگونه توافق و قرار داد و صورتجلسات فی مابین افراد اعلام میدارد. موسسه حقوقی وکلای رای مثبت اعلام می دارد با توجه به تجربه و حضور بهترین وکلای پایه یک دادگستری در این موسسه می تواند توافقات افراد را در قالب عقود و قراردادهای قانونی تنظیم و افراد را موظف به اجرای تعهدات و آثار آن بنماید. این موسسه متعهد می گردد.

در صورتی که قراردادی توسط وکلای آن تنظیم گردد تمامی منافع و شرایط موکلین را لحاظ و بهترین تدابیر و اندیشه در راستای حفظ حقوق آنان گردد و در صورتی که بنا به هر دلیلی در آینده اختلافی مابین طرفین قرارداد به وجود آید با توجه به قرارداد منعقده توسط وکلای این موسسه حقوق موکلین خود در بالاترین سطح ممکن حفظ و با مراجعه به مراجع قضایی و یا نهاد داوری ضمن احقاق حقوق خود، کلیه خسارات و هزینه های قانونی موکل وصول گردد.

تنظیم شکواییه ،لایحه دفاعیه و قرارداد توسط موسسه حقوقی وکلای رای مثبت

موسسه حقوقی وکلای رای مثبت متشکل از گروهی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری، دکترین حقوق و کارشناسان ارشد متخصص در دعاوی حقوقی و کیفری میباشد. در مواجهه با هرگونه دعاوی اعم از حقوقی و کیفری نگران تضییع حقوق خود نباشید زیراکه وکلای پایه یک دادگستری و متخصص دعاوی حقوقی و کیفری این موسسه با تنظیم دادخواست اعم از دادخواست بدوی و تجدیدنظر و تنظیم انواع شکواییه و لوایح دفاعیه از حقوق موکلین خود حمایت تخصصی نموده و حقوق آنان را در بالاترین سطح ممکن حفظ خواهند نمود.

در موسسه حقوقی وکلای رای مثبت با حضور متخصص ترین و بهترین وکلای پایه یک دادگستری به صورت تیمی و تخصصی با خرد جمعی عمل نموده و با تجربه وکلای برترین شرکت ها و موسسات مالی و بانک ها اعم از بانک آینده و بانک سپه با تنظیم انواع قراردادها و صورتجلسات ،دادخواست‌های بدوی و تجدید نظر و دادخواست و درخواست اعاده دادرسی حافظ حقوق موکلین خود میباشد و از تضییع احتمالی حقوق آنان در مراجع قضایی جلوگیری خواهند نمود.

اطلاع رسانی
خبرم کن وقتی
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب ها

 

تماس با ما

تلفن موسسه

موبایل

برگشت به منوی تماس ها

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها