مورد علاقه 0

وکیل کیفری

وکیل کیفری

وکیل تضمینی کیفری کیست و چه شرایطی باید داشته باشد. در این گفتار قصد داریم توضیحاتی درباره دعاوی کیفری ارائه دهیم
به طور کلی پرونده ها و دعاوی قضائی به دو دسته تقسیم می شوند که هر کدام زیر شاخه های بسیاری نیز دارند.این دو دسته دعاوی شامل دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می شوند.

مطابق ماده ۲ قانون مجازات اسلامی : ((هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده است جرم محسوب می شود.))

مطابق تعریف فوق هر عملی اعم از فعل یا ترک فعل که قانون آن را جرم انگاری کرده باشد و برای آن مجازات تعیین کرده باشد جرم محسوب شده و بنا بر نوع،نحوه اجرا و شرایطی که هرکدام از جرایم دارند می تواند مجازاتهای گوناگونی داشته باشد که از کمترین و خفیف ترین مجازاتها تا سنگین ترین و شدیدترین آنها را شامل می شود.

از مجازاتهای خفیف می توان جرایم مالی اندک را نام برد یا محدودیت های اجتماعی خفیف را مثال زد.

و از مجازاتهای شدید و سنگین که تبعا برای جرایم شدید و مهم اعمال می شود می توان به حبس های طویل المدت و یا مجازاتهای بدنی همچون شلاق ،قصاص عضو و یا اعدام اشاره  کرد.

وکیل تضمینی دعاوی کیفری

مطابق آنچه گفته شد دعاوی کیفری دعاوی هستند که فرد یا افرادی مرتکب یک فعل یا ترک فعلی گشته اند که قانون گذار آن را جرم انگاری کرده است از جمله تقسیم بندی  دعاوی کیفری،دعاوی علیه اشخاص مانند ضرب و جرح عمدی و قتل  و همچنین دعاوی علیه اموال مانند کلاهبرداری و سرقت را می توان نام برد.

وکلای دادگستری با توجه به تحصیلات دانشگاهی که به صورت عام در دانشگاه می گذرانند و با توجه به داشتن پروانه وکالت ، اجازه وکالت در کلیه دعاوی به صورت عام و در گستره کشورمان دارند.

اما با توجه به قوانین و آیین نامه های کانون های وکلای دادگستری و همچنین برخی قوانین دیگر ، یک وکیل پایه یک دادگستری باید تمرکز فعالیت خود را همان حوزه ای که کانون مطبوع وی درآنجاست و ایشان از آن کانون پروانه کسب نموده است ، قرار دهد.

وکیل تضمینی کیفری کسی است که علاوه بر موضوعات عام وکالت ، تخصص ویژه این دعاوی را داشته باشد.

با توجه به گستره جغرافیایی و جمعیتی تهران، شاهد انبوهی از پرونده های کیفری و به وجود آمدن جرم و جنایت در این شهر هستیم.و همین امر باعث تشکیل پرونده های متعدد و بیشمار کیفری در تهران شده است. وکیل کیفری تهران باید علاوه بر داشتن تخصص کافی در امور کیفری تمرکز کار خویش را در تهران قرارداده باشد تا بتواند به بهترین شکل از موکل خویش دفاع نماید.

موسسه حقوقی  وکلای رای مثبت با سابقه طولانی در امر مشاوره و وکالت پرونده های قضائی اعم از حقوقی و کیفری توانسته کارنامه درخورتوجه از خود برجای گذارد.وکلای موسسه متشکل از بهترین وکیل تضمینی کیفری ،اساتید دانشگاه در رشته حقوق جزا و جرم شناسی هستند که هم تخصص فراوانی در زمینه دعاوی کیفری داشته و هم به واسطه به نتیجه رساندن صدها ها پرونده در این زمینه تجربه بالا و ارزشمندی دارند.

دعاوی کیفری با توجه به شرایط و نکات فنی بسیار مهمی که دارند نیازمند وکلای حرفه ای در این نوع دعاوی هستند و موسسه وکلای رای مثبت با در اختیار داشتن بهترین وکلای کیفری توانسته نتایج مطلوب ودرخورتوجهی را کسب نماید.

هزینه وکیل پرونده کیفری

بر خلاف دعاوی حقوقی که از یک محدوده تقریبی برای تخمین هزینه های این قبیل دعاوی برخوردار است ، دعاوی کیفری از یک نرخ مشخصی پیروی نمی کند و این هزینه ها بسته به نوع پرونده گوناگون و مختلف می باشد.دلیل این موضوع نیز پیچیدگی و شرایطی است که دعاوی کیفری دارند.به یقین می توان گفت هر پرونده کیفری حتی در یک موضوع واحد هم که باشد شرایط خاص خود را دارد و نمی توان پرونده ای را به پرونده دیگر تعمیم داد.

از آنجا که گروه وکلای رای مثبت حامی واقعی موکلین خویش بوده سعی بر آن دارد تا بهترین شرایط و ضوایط پرداخت را برای موکلین خویش به وجود آورد و با منصفانه ترین شرایط قرارداد ، وکیل کیفری حرفه ای را در اختیار موکلین خویش قرار دهد.

.

هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل ، که در قانون برای آن مجازات تعیین شده است جرم محسوب و جایگاه آن در حقوق کیفری است. موسسه حقوقی وکلای رای مثبت با بکارگیری وکلای متخصص در رشته حقوق جزا و جرم شناسی و با استفاده از تکنیک های فن دفاع در امور کیفری حقوق موکلین خود را در دعاویی همچون قتل، کلاهبرداری، خیانت در امانت، اختلاس، صدور چک بلا محل و… محفوظ می دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکلای متخصص موسسه حقوقی وکلای رای مثبت با شماره 02178351 تماس گیرید